When I was a teenager, I wrote poems in Hungarian and English. For one reason, this one often echoes in my head nowadays: Words of happiness / that sparkle in the sky / Of grief and pain and sorrow / Hiding in the dark / Lonely words of justice / And rules that...
A smaragdszemű lány
Latest posts
Zsofia Lakatos named Member Emeritus of the Hungarian PR Association
Zsofia Lakatos, corporate member of the World Communications Forum Association and the former President of the Hungarian PR Association was named Member Emeritus of HuPRA. This title is awarded to professionals who have earned imperishable merits in the promotion of...
Why Corporate Social Responsibility is not PR
I am a 100% PR-person. I love my profession, my job is not really a job, for me it’s a hobby. Something that I enjoy doing 24/7. But about a decade ago part of my heart was taken by another acronym: CSR. An abbreviation of Corporate Social Responsibility. I immersed...
A decemberi nap bágyadtan sütött be a Flatco albérlet ablakán. Anna jólesően nyújtózkodott az ágyban. „De szépet álmodtam” – mosolyodott el. Álmában Petivel, a szerelmével a Gundelben vacsoráztak, a fiú egyszer csak fél térdre ereszkedett és egy mesés Forevermark gyémántgyűrűt húzott elő. „Leszel a feleségem?”
Biztosan azért álmodtam, mert ma van az évfordulónk, gondolta a lány. Öt éve, 2015. december 2-án találkoztak először. Az Operettszínházban nézett meg egy darabot a barátnőjével és a szünetben szó szerint beleütközött a fiúba egy lépcsőfordulón. Barbara, a barátnője, aki ritkán ért rá, mert az Experidance-ben táncolt, ismerte Petit és bemutatta őket egymásnak. Persze innen még közel egy év kellett, hogy összejöjjenek, de a lány szerette a decemberi dátumot, így ő mindig onnan számolta a kapcsolatukat. Petire nem lehetett azt mondani, hogy elsieti a dolgokat. „Kicsit kocka”, fordult a fiú felé a lány és röpke csókot lehet az arcára, mielőtt kibújt a meleg paplan alól. Már kapta is fel a távirányítót, hogy bekapcsolja a Fisher klímát és fűtsön vele egy kicsit. Nem szerette a telet, lelombozta a sötétség, ezért amikor lement a nap, jobb híján a Schreder lámpákat bámulta az utcán. Gyorsan megmosakodott, az arcára a Petitől szülinapra kapott Vagheggi krémet kente, kisminkelte gyönyörű zöld szemét, aztán leült kávézni. A falon egy Balaton látkép lógott, Andrea Piacquadio fotózta a naplementét a balatonlellei Yachtclub-ból. Anna szerette a Balatont, de elbűvölte a főváros is, élvezte a nyüzsgést, a város lüktetését. Bár mostanában, a Covid-helyzet miatt alig lehetett embert látni az utcán és az éttermek is bezártak.
„Hello, hugi” jött az üzenet Gergőtől, a bátyjától. Gergő jogász volt, az Allen&Overy-nél dolgozott és éppen a második diplomáját szerezte építészmérnök szakon. „Ezt kapd ki, milyen gyönyörű!” írta a fiú egy kép mellé. A képen az Eötvös12 Villapark főépületének látványterve látszott, amely egykor a Svábhegyi szanatórium volt. Tényleg szép, gondolta a lány és egy smiley-t küldött vissza. Gergőnek szokása volt kora reggel dolgozni, ebben különböztek, a lány az első kávé előtt használhatatlan volt.
„Szeretlek, este találkozunk” firkantotta egy 3M post-itre Petinek és már indult is kifelé. Az ajtóban belebújt a bélelt csizmába, amit az e-cipőről rendelt. Ez jó vétel volt, futott át az agyán. Szeretett online vásárolni, korábban sokat rendelt a brands.hu-ról, mostanában meg mindenki arról beszél, hogy mennyire előretör az online vásárlás. Csermely Ákos Reboot Hungary-jén is gyakran ez a téma, nemrég pedig egy Roland Berger cikket olvasott erről valahol. Retargeting, azt hiszem így hívják, amikor folyton ugyanabba a hirdetésbe botlom, gondolkodott el. Ezek a közösségi média hirdetések pedig hatottak rá, a legtöbb információt innen szerezte. Könyveket is gyakran rendelt, nemrég Trunk Tomi Kintsugi könyvét a Lírától, korábban pedig Őrfalvy Gusztáv Két világ között című könyvét. A Férfimunkák.hu-ra is így talált rá, amikor a szüleinél meg kellett javítani a csapot.
Elkések, villant az agyába és gyorsan kilépett az ajtón. A GE-nél dolgozott, ami nem volt messze, nyáron ezért gyakran biciklivel járt, de télen maradt a tömegközlekedés. Amíg a buszra várt, kicsit irigykedve gondolt Petire, aki ITszakember volt és a Liferay-nél dolgozott programozóként. Ők home-office-ban voltak már egy ideje, így Petinek nem kellett korán kelnie. Ilyenkor télen nem utálta annyira a maszkot, amit kötelező volt hordani az utcán is, mert kellemesen melegítette az arcát. A busz elhaladt a Duna Plaza majd a Bunge épülete előtt és lassan megérkezett a GE központba. Ez egy város volt a városban lenyűgöző új irodaházakkal, köztük zöld parkokkal. Nyáron szívesen üldögélt kinn vagy sétált le a Dunapartra, de most szaporán lépdelt az épület felé. A földszinten elhaladt a H1 Systems hőkamerás beléptetője előtt, ami automatikusan mérte az emberek hőmérsékletét és felgyalogolt a harmadikra. Liftezhetett is volna, de ennyi mozgás kellett reggelente, sokkal több sajnos nem fért az idejébe, sokat dolgozott. „Bezzeg az öcsém”, jutott eszébe. Levente csak 6 évvel volt fiatalabb nála, de mintha egy másik világhoz tartozott volna. „Z-generáció”, mormolta magában és eszébe jutott, mit olvasott Steigervald Krisztián könyvében a generációk harcáról. Ő nem harcolt, de meg volt a véleménye Leviről, aki nem vette komolyan az életet, legalábbis Anna szerint. Folyton világmegváltó terveket szőtt, önkénteskedett egy sor civil szervezetnél, de közben minden állásajánlatot visszautasított, pedig a Dyntell-től keresztül az ABBYY-ig, sokan szívesen alkalmazták volna. A srác egy zseni volt, az USA-ban járt egy ideig egyetemre, a JK Education szervezeten keresztül került ki. Egy ideig a Trekhunt-nál dolgozott, mostanában pedig hackathonokra járt, tavaly megnyerték a JunctionX-et. Levi igazán élvezte az életet, amikor éppen nem állásinterjún volt vagy önkéntesként segített valakit, akkor a Superfly-ban ugrált órákon keresztül. A trambulinpark Annának is bejött, néha ő is ott vezette le a feszültséget.
„Szia Gréti!” köszöntötte kolléganőjét, aki gondterhelten bámulta a telefonját. „Nem értem, miért tette le Áron a MyKi óráját” mondta Gréta. Áron másodikos volt és egyedül járt iskolába, ezért egy olyan GPS órát viselt, amin keresztül a szülei felügyelhették. „Nem most van tesi órán?” kérdezte Anna. „De tényleg, ezt elfelejtettem, testnevelés órán mindig leveszi”, nyugodott meg Gréta. Áron imádta a mozgást, már óvodában is az Ovi-Sport pályán töltötte legszívesebben az idejét. Gréta Biatorbágyon lakott, reggelente a Stadler vonattal járt be Budapestre. Szeretett vonatozni, mert olyankor volt ideje olvasni, most éppen Paola Diana Saving the World című könyvét olvasta. Gréta a munkája mellett aktivista volt, a női egyenjogúságért harcolt. A nagylánya, Emma egyetemre járt és közben HR gyakornokként dolgozott .A MADS-en keresztül szerezte az állást és szerette nagyon.
Anna pr-szakember volt, rajongott a munkájáért. A kevés szabadidejében civil szervezeteknek segített – talán mégis volt valami közös benne és Leviben – mostanában a Down Egyesület kommunikációját támogatta. Délelőtt anyagokat írt, aztán megebédelt a kantinban. Desszertnek engedélyezett magának egy MARS csokit, aztán felhívta az édesanyját
Panni néni gyerekorvosként dolgozott a Heim Pál Kórházban, nagyon elfoglalt volt, ritkán ért rá beszélgetni. Annának most szerencséje volt, az anyukája felvette a telefont. „Kemény délelőtt volt” mesélte Panni néni. Két gyereket hoztak be szénmonoxid mérgezéssel, de már jól vannak. Anna sosem értette, miért nem szereltet fel mindenki szén-monoxid jelzőt az otthonába. Ő pár éve minden családtagjának azt vett karácsonyra a Resideo-tól, számára alap volt, hogy csökkentse a felesleges kockázatokat. Idén az édesanyjának WIWE-ot vesz, egy mobil EKG-készüléket, amivel előre lehet jelezni a szívleállást. Panni néni ugyan nagyon egészségesen él, a Mormon Egyház tagja, úgyhogy sem alkoholt, sem kávét nem fogyaszt és nem dohányzik, de Anna szerint jobb félni, mint megijedni.
A délután gyorsan eltelt, kétszer 10 percet engedélyezett magának, hogy szörföljön a neten. Ma az ingatlan-téma találta meg. Először elolvasta Balla Ákos elemzését a budapesti ingatlan piacról, aztán a Regus közleményét a co-working irodákról végül megnézett egy GSE hirdetést. Nem volt nap koronavírus hír nélkül, bár a lány ezekre ritkán kattintott rá, önvédelem volt, nem akart rettegni. De most elolvasta Duda Ernő, a Solvo vezérének interjúját, az ő véleményére adott.
Peti hívta. „Merre jársz?” kérdezte a lány. „A Gaál Mózes utcában vagyok, még beugrom az ÚjHÁZ Centrumba és 6-kor felveszlek, jó?” hadarta Peti. Nem volt a szavak embere. Az ÚjHáz Centrumot értette a lány, Peti éppen az édesapjának segített a lakásfelújításban. Az apukája agrármérnök volt, Szolnokon dolgozott a Malagrow-nál és az volt a hobbija, hogy rendszeresen felújította a lakását. Most a fürdőszoba volt soron. Szegény Éva néni, Peti anyukája ilyenkor már csak lemondóan legyintett. Ő az állattartásban élte ki magát, két kutyája és két macskája volt. Annáék gyakran vittek Royal Canin állateledelt nekik. De mi lehet a Gaál Mózes utcában?
6-kor lecsukta a laptopot és lesétált az előcsarnokba. Amíg Petire várt, egy Forbes magazint olvasgatott, volt benne egy érdekes írás Kristóf Györgyitől, a Hammel&Hochreiter-től, a női cégvezetőkről. Annát érdekelte a téma, az volt az álma, hogy egyszer saját pr-ügynökséget alapít, majd, ha már elég pénze lesz rá. De most még csak 25 éves, van ideje.
Peti csak 2 percet késett, bár nála már ez is sok volt, igazi kockaként nem szerette a késést. Anna pedig folyton elkésett, ebből voltak vitáik. Úgyhogy most nagyon eredményesnek érezte magát, hogy nem rá kell várni.
„Van számodra egy meglepetésem”, mondta a fiú. A Gellérthegyhez mentek. Anna kérdőn nézett rá, de a srác csak mosolygott. „Gyere velem”, vezette kézen fogva egészen a Sziklakápolnáig. „Hát nem felejtette el az évfordulót!” dobbant meg Anna szíve. Anno itt, a Sziklakápolnánál volt az első randijuk. Most egymást átölelve nézték Budapest fényeit. Aztán a fiú letérdelt és elővett a zsebéből egy piciny dobozt Feil felirattal. Anna szemét elfutotta a könny. „Leszel a feleségem, smaragdszemű lány?” kérdezte a fiú. „Igen” suttogta Anna, ámulva nézve a gyönyörű zöld köves gyűrűt, amit Peti az ujjára húzott.
Smaragd. A legkülönlegesebb mind közül.
Find us on social media!
Are you looking for professional PR services?
Contact us!